Skip to content

Blog

İngiliz ve Amerikan İngilizcesi Arasındaki Farklar

Başlığı okuyup da "Aman canım! İngilizcenin de milliyeti olur muymuş?" demeyin. Çünkü olur. İngilizce öğrenmeye başladığınızda size öğretilen İngilizce büyük bir ihtimalle İngiliz İngilizcesi (British English) olacaktır. Fakat göz önünde bulundurulması gereken nokta İngiliz ve Amerikan İngilizcesi (American English) arasında küçük nüanslar olduğudur. Aslında bu ufak farklılıklara belki de sözlükleri karıştırırken pek çoğumuzun sıkça rastlarız. Örneğin kelimelerin yanında BrE veya AmE (BrE-British English, AmE-American English) kısaltmaları bulunur ve BrE veya AmE karşılıkları da yazılır.

Ozelders.com İle Öğrenci Bulmanın Sırları

  • ozelders.com OZELDERS.COM
  • 09 Kas 2015

Kimi ders verenler siteyi etkin şekilde kullanabilmekte ve öğrenci bulma potansiyellerini maksimize etmekteler. Kimileri ise sadece üye olup profil yaratmakta ve ondan sonra herşeyin kendi kendine bir şekilde olmasını beklemektedirler. Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve kolay şekilde öğrenci bulabilmeyi hedefliyorsanız aşağıdaki tüyoları dikkate almanızı ve uygulamanızı tavsiye ederiz.

Dikkat! Beynimiz tembelleşiyor.

Telekomünikasyon araçlarının yaygınlaştığı, tabletlerin ve bilgisayarların elimizden düşmediği, her odaya bir televizyon alındığı bu dönemde elektronik aletlerin olmadığı bir Dünya hayal ediyorum. Neden mi? Yazımda bu hayalin sebeplerini edebiyatım yettiğince aktarmaya çalışacağım. İlk ve orta öğretimdeki öğrencilerimin ders ve ödev yapmadaki ilgisizliğini, isteksizliğini anlamaya çalıştığımda ve sorguladığımda hep yakın cevapları alıyorum: " Ders çalışırken aklıma farklı şeyler geliyor, okuduklarımı anlayamıyorum." Aslında yaşadıkları dikkat ve konsantrasyon sorununu kendilerince ifade etmeye çalışıyorlar. Dikkatlerinin çabuk dağıldığını biliyor; fakat sebebini kestiremiyorlar.

İngilizce'yi Sokakta Öğrenin

  • Doğuş Aydın
  • 10 Eki 2015

İngilizce Özel Ders Uzmanı Doğuş Aydın ile İngilizce'yi Sokakta Öğrenin!07.10.2015 Tarihli Kanal D Ana Haber Bültenindeki Haberimiz

YGS'de Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Konu

  • Mustafa Çiçek
  • 03 Eki 2015

Her sene 2 milyona yakın aday YGS'ye giriyor. Üniversite maratonunun ilk adımı olup, LYS sonrası puanlarına da %40 etkide bulunduğu için her adayın hayallerine ulaşması için kritik role sahip bir sahip. Bende sizin için YGS de en çok sorunun çıktığı ilk 10 konuyu araştırdım. Ortalama olarak 160 sorudan 79’unun bu konulardan çıktığını düşünecek olursak, önemi net bir şekilde ortaya çıkmakta. Peki, bu YGS konularına hakim olmak size nasıl bir avantaj kazandıracak?

Başarı Hikayeleri

Ozelders.com aracılığıyla çalışmak hem öğrenci hem öğretmen açısından çok kolay ve avantajlı bir yöntem. Siteniz sayesinde adımı duyurma imkanım ve birçok öğrencim oldu.

Seçil A. - İzmir